Peste 30 de premii la Concursul Internațional ”Lebăda de Cristal” pentru Academia de Dans Ballet Art ~ Ballet Art

Peste 30 de premii la Concursul Internațional ”Lebăda de Cristal” pentru Academia de Dans Ballet Art

Peste 30 de premii la Concursul Internațional ”Lebăda de Cristal” pentru Academia de Dans Ballet Art

Weekend-ul acesta a fost plin de emoții, dar și de premii pentru elevele Academiei de Dans Ballet Art. Noile promoții au participat la cea de-a VI-a ediție a Concursului Internațional ”Lebăda de Cristal” unde au obținut peste 30 de premii la toate categoriile la care au participat.
Pentru elevele Ballet Art aceștia reprezintă primii pași în concursuri naționale. Munca fetelor și noile metode de predare introduse de Iolanda Petrescu au fost răsplătite și le-au adus fetelor premii importante și burse. Academia de Dans Ballet Art a obținut marele premiu al concursului: Trofeul ”Lebăda de Cristal”. Concursul s-a desfășurat la Palatul Național al Copiilor din București în perioda 22- 25 martie.

Felicitări copiilor și profesorilor:
Perform 1: Bianca Comuși, Ana Popescu, Rita Frolu
Perform 2: Carla Iacob, Laura Șoană, Bianca Pîrvu, Diana Anghel, Maria Neagu, Maria Nagîț, Maeva Ilie
Perform 3: Alexandra Dumitrescu, Celine Șerban, Alexia Stanciu, Lavinia Neacu, Alessia Grigorescu, Luana Ștefănescu, Clara Cotorobai, Mara Brindus, Marta Gusta
Natalia Cocosatu, Sofia Comuși, Baltoi Delia, Iordăchescu Andra, Matei Karina, Ciocan Adelina
Eva Beceanu

Pre Profesional:
Locul 1 – Ana Popescu – Variație Giselle
Locul 2 poante – Ana Popescu – Lyric variation
Locul 1 poante – Bianca Comuși – Arlechin
Locul 2 – Bianca Comuși – Variație Giselle
Locul 2 poante – Maeva Ilie – Variație Sylphide
Locul 2 – Maeva Ilie – Variație Medora
Locul 3 și premiul special pentru interpretare – Carla Iacob – Variație Capricio
Locul 3 – Carla Iacob – Swan variation
Locul 2 contemporan – Carla Iacob – Dream Catcher
Locul 2 – Maria Neagu – Paquita Variation
Locul 2 – Maria Neagu – Variație Flame of Paris
Locul 1 contemporan – Maria Neagu – Little Spy
Locul 2 – Laura Șoană – Fairy Variation
Locul 3 – Laura Șoană – L’etude
Locul 2 contemporan – Laura Șoană – Christaline
Locul 2 – Maria Nagîț – Sylvia variation
Locul 3 – Maria Nagîț – Mazurka
Locul 2 contemporan – Maria Nagîț – Zig Zag
Locul 2 – Bianca Pîrvu – La fille mal gardee variation
Locul 1 grup contemporan și Premiu special al juriului pentru costume – Flowers
Locul 2 grup clasic – Waltz

Hobby:
Locul 2 – Rita Frolu – Nostalgic
Locl 1 contemporan și bursa integrală în Italia – Eva Beceanu
Locul 1 – Luana Ștefănuescu – Variație Ramze
Locul 1 contemporan – Luana Ștefănescu – Tree Fairy
Locul 1 – Celine Șerban – The Doll
Locul 2 contemporan – Celine Șerban – Music box
Locul 1 – Lavinia Neacșu – The doll variation
Locul 2 – Lavinia Neacșu – Lullaby
Locul 1 – Clara Cotorobai – Cherry variation
Locul 1 și premiul special al juriului pentru interpretare – Alexandra Dumitrescu – Satanella variation
Locul 1 și premiul special al juriului pentru costum – Alexia Stanciu – Variatie Zana Vigorii
Locul 2 – Alessia Grigorescu – Variatie Zana Generozitatii
Locul 1 – Sofia Comuși – Variatie Flower festival
Locul 1 și bursa de studiu – Grup – L’etude
Locul 1 – grup contemporan – Portrait
Locul 1- grup clasic – Polka
Trofeul “Lebăda de Cristal” – Academiei de dans Ballet Art

Ballet Art 26 Martie 2018

Conectează-te cu noi